Ferie zimowe trwają w najlepsze, na horyzoncie widać już weekend, więc przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji filmowych dotyczących zmian klimatu:
“Czy czeka nas koniec?” (2016) reż. Fisher Stevens
Leonardo Di Caprio jako Wysłannik Pokoju z ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych podróżuje przez pięć kontynentów i Arktykę, aby na własne oczy zobaczyć skutki zmian klimatu. Podczas wyprawy spotyka się ze światowymi przywódcami, którzy walczą z pogłębiającym się kryzysem klimatycznym, a także poznaje skrupulatnie skrywane fakty na temat wkładu człowieka w globalne ocieplenie / czas trwania: 1h 36 min.
“Życie na naszej planecie” (2020) reż. Alastair Fothergill, Jonathan Hughes
Legendarny narrator [David Attenborough] wspomina swoje życie i opowiada o ewolucji życia na Ziemi, ubolewając nad zanikiem dzikiej przyrody i dzieląc się swoją wizją przyszłości / czas trwania: 1h 23 min.
“Można panikować (2020)” reż .Jonathan L. Ramsey
Profesor (Szymon Malinowski) zajmuje się zjawiskami prowadzącymi do zmian klimatycznych i alarmuje o nadchodzącym zagrożeniu. Teraz musi poradzić sobie z osobistą tragedią, która skłania go do oceny dokonań życia / czas trwania: 58:57 min.
Zachęcamy również do odwiedzenia kanału YouTube projektu Klimat w szkołach metropolii, gdzie znajdziecie materiały filmowe dotyczące realizacji projektu oraz materiały edukacyjne.
****************
Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
Klimat w szkołach metropolii to największy projekt edukacyjny realizowany na terenie Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot. Bierze w nim udział 40 szkół. Projekt jest realizowany w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Dofinansowanie pochodzi ze środków Fundusze norweskie i EOG oraz budżetu państwa. Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot realizuje go we współpracy z partnerem merytorycznym Gdańskie Wody oraz z partnerem zagranicznym International Development Norway. Celem projektu jest podniesienie świadomości uczniów, ich rodziców i mieszkańców metropolii na temat łagodzenia zmian klimatu i przystosowania się do ich skutków. Projekt jest realizowany do końca kwietnia 2024 r.