Konkurs: ostatni tydzień na zgłoszenia

Na grafice dziewczyna, która pokazuje plakat konkursowy

To już ostatni tydzień na zgłaszanie prac w konkursie “Chrońmy klimat metropolii”. Do wygrania wizyta studyjna w Trondheim w Norwegii. Czekamy na ekoprace. Masz pomysł jak przeciwdziałać skutkom zmian klimatu oraz jak zachęcić do takich działań znajomych, rodzinę, sąsiadów i lokalne społeczności? Nie zwlekaj!

Na jakie pomysły czekamy?

Zbierz trzyosobowy zespół i wspólnie zrealizujcie inicjatywę, która:

• zwiększa wiedzę na temat łagodzenia zmian klimatu i przystosowania się do ich skutków,
  • podnosi wiedzę na temat błękitno – zielonej infrastruktury i rozwiązań, które pomagają przeciwdziałać skutkom zmian klimatu, na przykładzie: ogrodów deszczowych w skrzyni i gruncie, niecek retencyjnych, kompostowników i zielonych ścian,
  • propaguje postawy i zachowania proekologiczne w domu, szkole oraz w najbliższym otoczeniu.

Inicjatywą może być:

• akcja przeprowadzona w “sieci” tj. kampania w mediach społecznościowych;
  • akcja przeprowadzona w “realu”, np. flash mob, debata, happening itp.

Kto może się zgłosić?

Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 10 do 19 lat uczącej się na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Szczegółowy zakres terytorialny określony jest w Regulaminie konkursu. Inicjatywę zgłaszają zespoły trzyosobowe wraz z ich opiekunami merytorycznymi. Nagradzane będą pomysły w dwóch kategoriach wiekowych:

• od 10 do 14 lat,
  • od 15 do 19 lat.

Inicjatywy powinny zostać zrealizowane od 13 listopada 2023 r. do 26 stycznia 2024 r. Przedsięwzięcia uczestnicy wykonują samodzielnie, niedopuszczalne jest odpłatne zlecenie innym osobom lub podmiotom. Zgłoszona inicjatywa powinna zostać zrealizowana na potrzeby konkursu.

Nagrody

Nagrodą główną w konkursie jest trzydniowa wizyta studyjna w Trondheim w Norwegii.Nagrodą wyróżnione zostaną cztery 3 osobowe zespoły wraz opiekunami merytorycznymi/nauczycielami, po dwa zespoły dla każdej kategorii wiekowej. W ramach wyjazdu uczestnikom finansujemy  koszty przejazdu, noclegu i wyżywienia. Program wizyty opracuje partner zagraniczny projektu “Klimat w szkołach metropolii” International Development Norway.

Wyróżnimy również 6 zespołów, które wraz z opiekunami otrzymają nagrody rzeczowe.