Inspirujące lekcje w szkole w Lini

Na zdjęciu uczniowie z Lini podczas zajęć przyrodniczych.

Nauczyciele, ze szkół, które biorą udział w projekcie KwSM realizują zajęcia na podstawie scenariuszy przygotowanych przez ekspertów. Zachęcamy do zobaczenia kolejnej fotorelacji, którą podzieliła się z nami szkoła z Lini.

Praktyczny wymiar edukacji jest niezwykle ważny! Dzięki zrozumieniu procesów i zależności, które zachodzą między różnymi sposobami retencjonowania deszczu oraz ochroną bioróżnorodności poprzez m.in. tworzeniu niecek retencyjnych porośniętych łąką, ogrodów deszczowych, zielonych ścian z różnorodnych roślin pnących czy produkowaniu kompostu, który wzbogaci glebę oraz poprawi jej chłonność możemy wspólnie łagodzić zmiany klimatu i adaptować się do ich skutków.

Zachęcamy do korzystania z przygotowanych przez nas materiałów – scenariuszy zajęć oraz praktycznej broszury, które znajdziecie tu >>> https://klimatwszkolach.pl/o-projekcie/materialy-do-pobrania/

Projekt “Klimat w szkołach metropolii” jest realizowany w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Dofinansowanie pochodzi ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Na zdjęciach uczniowie ze szkoły w Lini podczas zajęć przyrodniczych.