Konta z klimatem, czyli kogo obserwować na IG?

Na grafice różne konta na IG

W zeszłym tygodniu polecaliśmy wam filmy, które opowiadają o zmianach klimatu. Dzisiaj podpowiadamy ciekawe profile na Instagramie, które poruszają zagadnienia związane ze zmianami  klimatu. Przeczytajcie co ciekawego tam znajdziecie.

pani.geolog – intrygujące hasła i grafiki sprawiają, że trudno się oderwać od przeglądania treści. Na tym profilu dzięki Justynie Diaków dowiecie się nie tylko o ciekawostkach geologicznych. Znajdziecie również mnóstwo informacji o ochronie klimatu, globalnych zagrożeniach, najnowszych badaniach, a także ciekawe fakty o roślinach i zwierzętach.  Motto profilu – “aby zrozumieć jak dbać o planetę, najpierw trzeba ją poznać”. Konto obserwuje ponad 11 tys. osób. 

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny –  jest ruchem społecznym będącym częścią globalnej inicjatywy Fridays for Future. Młodzi ludzie świadomi zagrożenia jakie jest związane z kryzysem klimatycznym zabierają głos, by wpływać na polityków, aby skutecznie zadbali o przyszłość. Konto obserwuje ponad 25,8  tys. osób. 

ipcc – czyli konto Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu to prawdziwa kopalnia obiektywnej, rzetelnej i naukowej wiedzy na temat zmian klimatu.  Konto obserwuje ponad 185 tys. osób. 

klimat_w_szkolach_metropolii – czyli profil naszego projektu gdzie prezentujemy ciekawe zdjęcia i informacje na temat łagodzenia i przystosowania się do skutków zmian klimatu za pomocą błękitno-zielonej infrastruktury. Pokazujemy również,  jak wygląda edukacja klimatyczna realizowana w oparciu o dostępne dla wszystkich scenariusze zajęć  przez 40 szkół biorących udział w projekcie.

Jeśli macie konto na instagramie i publikujecie treści edukacyjne związane z edukacją klimatyczną oraz rozwiązaniach opartych na przyrodzie zachęcamy do oznaczania naszego profilu klimat_w_szkolach_metropolii oraz hashtaga #klimatwszkolach.

 

****************

Klimat w szkołach metropolii to największy projekt edukacyjny realizowany na terenie Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot do końca kwietnia 2024 r.  Celem projektu jest podniesienie świadomości uczniów, ich rodziców i mieszkańców metropolii  na temat łagodzenia zmian klimatu i przystosowania się do ich skutków.

Projekt jest realizowany w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Dofinansowanie pochodzi ze środków @fundusze_norweskie_i_eog oraz budżetu państwa. @metropolia_gdansk_gdynia_sopot realizuje go we współpracy z partnerem merytorycznym @gdanskiewody oraz z partnerem zagranicznym International Development Norway. 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
Skip to content