Startujemy z Konkursem dla Młodych Ekowizjonerów

Na grafice informacja o konkursie Chrońmy klimat metropolii.

Z entuzjazmem informujemy, że rusza wyjątkowy konkurs “Chrońmy klimat metropolii”, dedykowany przyszłym liderom ekologicznym i klimatycznym w Obszarze Metropolitalnym Gdańsk Gdynia Sopot. Jeżeli jesteś osobą w wieku 10-19 lat i pasjonują Cię działania na rzecz środowiska i przeciwdziałania skutkom zmian klimatu, to właśnie nastał czas, aby Twoje innowacyjne pomysły ujrzały światło dzienne!


Dla Kogo Jest Konkurs?

Konkurs został stworzony z myślą o młodzieży szkolnej, która chce mieć realny wpływ na przeciwdziałanie skutkom zmian klimatu, ochronę przyrody oraz propagowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie. To przygoda dla uczniów, którzy nie boją się wyzwań i chcą aktywnie uczestniczyć w tworzeniu dobrego klimatu i zrównoważonej przyszłości.


Warunki w Konkursie

Oto, co musisz wiedzieć, aby wziąć udział w konkursie:

🔹Wiek uczestników: 10-19 lat
🔹Skład zespołu biorącego udział w konkursie: trzyosobowa drużyna z opiekunem merytorycznym
🔹Warunek konieczny: Nauka na terenie Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot to Twój bilet wstępu. Sprawdź obszar TUTAJ
🔹Oryginalność: Twoja inicjatywa musi być świeżym projektem, wykonanym wyłącznie przez Twój zespół.

Jak Zgłosić Udział?

  • Formularz zgłoszeniowy: Wypełnienie online na stronie www.klimatwszkolach.pl (LINK) jest pierwszym krokiem. Uwaga, każda osoba z zespołu wypełnia osobny formularz zgłoszeniowy.
  • Dokumentacja: Do zgłoszenia dołącz skany z podpisami i dokumentację wykonanej inicjatywy. Uwaga, szczegółowe informacje dotyczące prezentacji oraz formy zgłaszanej inicjatywy znajdziesz w regulaminie konkursu.


O Czym jest Konkurs?

Konkurs „Klimat w Szkołach” stawia przed Tobą zadanie zaprojektowania i zrealizowania inicjatywy, która:

zwiększy świadomość społeczną na temat łagodzenia zmian klimatu i przystosowania się do ich skutków,

podniesie wiedzę społeczeństwa na temat błękitno – zielonej infrastruktury i rozwiązań bazujących na przyrodzie, które pomagają przeciwdziałać skutkom zmian klimatu, na przykładzie: ogrodów deszczowych w skrzyni i gruncie, niecek retencyjnych, kompostowników i zielonych ścian,

propaguje postawy i zachowania proekologiczne w domu, szkole oraz swoim najbliższym otoczeniu, w szczególności w zakresie potrzeby zagospodarowania i retencjonowania wód opadowych, przeciwdziałania powodziom i podtopieniom, przeciwdziałania powstawaniu suszy i miejskich wysp ciepła, potrzeby ochrony bioróżnorodności oraz ograniczania emisji gazów cieplarnianych

Czy to będzie akcja przeprowadzona w “sieci” tj. kampania w mediach społecznościowych, czy też akcja przeprowadzona w “realu”, np. flash mob, debata, happening itp. … pamiętaj, niebo jest granicą dla Twojej kreatywności! 

Ocena i Jury

Laureatów konkursu wyłoni kompetentne jury, które oceni zgłoszenia w dwóch kategoriach wiekowych. Ocena zgłoszonych inicjatyw dokonywana będzie w oparciu o kryteria wskazane w Karcie oceny merytorycznej, stanowiącej załącznik nr 2 do Regulaminu.

Na grafice informacja o konkursie Chrońmy klimat metropolii.

 

Harmonogram Konkursu

  • Ogłoszenie konkursu: 13 listopada 2023 roku.
  • Termin nadsyłania zgłoszeń: Do 26 stycznia 2024 roku – macie czas, aby dopracować waszą inicjatywę do perfekcji.
  • Ocena Prac: Komisja zbierze się do 15 lutego 2024 roku, aby ocenić waszą pracę.
  • Wyniki: Bądź na bieżąco z www.klimatwszkolach.pl, gdzie do 29 lutego 2024 roku poznamy zwycięzców.


Nagrody

Wizyta Studyjna w Norwegii: To okazja do międzynarodowej wymiany doświadczeń, poznania ciekawych ludzi, zielonych projektów oraz… super podróży w towarzystwie rówieśników i ekspertów.
Nagrody Rzeczowe: Dla sześciu wyróżnionych zespołów przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody.


Ważne Informacje

  • Regulamin: Dokładny regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.klimatwszkolach.pl/LINK
  • FAQ: W razie pytań lub wątpliwości napisz maila i wyślij go na adres klimat@klimatwszkolach.pl.

Zapraszamy Was do udziału w konkursie. Pokażcie, jak Wasze pomysły mogą przyczynić się do zmiany na lepsze i inspirujcie innych do troski o dobry klimat!

Śledźcie również nasze media społecznościowe, aby na bieżąco otrzymywać informacje o konkursie i czerpać inspiracje od innych uczestników. To wyjątkowa okazja, by nie tylko wygrać atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim zrobić coś dobrego dla naszej planety. Niech każdy projekt przyniesie innowacje, które zasilą zieloną przyszłość naszego regionu!

 

Konkurs „Chrońmy klimat metropolii” odbywa się w ramach projektu Klimat w szkołach metropolii. Jest on realizowany w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Dofinansowanie pochodzi ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz budżetu państwa.

Skip to content