Trzy życzenia z okazji Dnia Ziemi

na grafice planeta ziemia - uśmiechnięta i porośnięta drzewami

Z okazji dzisiejszego święta, czyli Dnia Ziemi, życzymy zarówno Wam jak i sobie, żeby… to święto trwało przez cały rok, każdego dnia.

• Żeby był to dzień zachwytu przyrodą i ekosystemem naszej planety, a nie tylko jednorazowa akcja zbierania śmieci lub sadzenia drzew (choć to też jest ważna i pożyteczna sprawa!).
  • Żebyśmy lepiej rozumieli procesy, którymi rządzi się nasza Planeta i wiedzieli jak łagodzić zmiany klimatu oraz przystosować się do ich skutków.
  • Żebyśmy skutecznie wspierali bioróżnorodność i wykorzystywali potencjał roślin, gleby i wody deszczowej oraz procesy bazujące na przyrodzie w sposób zrównoważony, tworząc korzystny klimat w naszym najbliższym otoczeniu.

Jak to zrobić podpowiadamy w naszym poradniku Klimat na 5! Dowiecie się z niego po co oraz w jaki sposób tworzyć niecki retencyjne, gruntowe oraz skrzyniowe ogrody deszczowe, zielone ściany z roślin pnących oraz kompostowniki.

***

Projekt jest realizowany w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Dofinansowanie pochodzi ze środków Funduszy Norweskich i EOG oraz budżetu państwa. Metropolia Gdańsk-Gdynia-Sopot realizuje go we współpracy z partnerem merytorycznym Gdańskie Wody oraz z partnerem zagranicznym International Development Norway.