Za nami obrady komisji konkursowej – 7 marca dowiemy się kto pojedzie do Trondheim

Na zdjęciu domy w norweskim Trondheim

21 lutego w biurze Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot spotkali się członkowie komisji konkursowej, by ocenić prace w konkursie “Chrońmy klimat metropolii”. Do rywalizacji zgłosiło się 93 uczniów  z 27 metropolitalnych szkół. Przesłali oni 31 ekoinicjatyw.

Jury obradowało w składzie: przewodnicząca – Joanna Paniec, ekspertka projektu, szefowa pracowni Slow Garden Design, Małgorzata Rudnicka z International Development Norway, Katarzyna Świstek z Gdańskich Wód, Maciej Świderski z Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego, Jowita Kurach z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku, Bożena Grabowska z Kuratorium Oświaty, Hanna Kutyła z Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oraz Jarosław Maciejewski z Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Wszystkie prace zostały dokładnie przeanalizowana i omówiona. Sędziowie przyznają, że nie było łatwo wybrać zwycięzców. Każda praca miała swoje zalety i wyróżniała się czymś wyjątkowym.

Jury podkreśla, że wszystkie prace były unikalne i wartościowe, a decyzja o wyborze zwycięzców była bardzo trudna. Zdają sobie sprawę, że wszyscy uczestnicy konkursu poświęcili wiele czasu i wysiłku, aby stworzyć swoje prace, dlatego też każdy z nich zasługuje na uznanie i gratulacje.

O tym, które grupy wygrały nagrodę główną, czyli wyjazd w kwietniu do Trondheim, dowiemy się już 7 marca podczas uroczystego ogłoszenia wyników.