Zielona zabawa – czekamy na wasze zdjęcia

na zdjęciach zielone ściany

Ferie to czas na odpoczynek, relaks i dobrą zabawę, ale jeśli macie trochę czasu, to zapraszamy was do wspólnej zielonej zabawy.

Niezależnie od tego czy ferie spędzacie w śnieżnych górach, ciepłych krajach czy  domu – rozejrzyjcie się wokół, zróbcie zdjęcie i prześlijcie je do nas na adres kontakt@klimatwszkolach.pl.

Na jakie zdjęcia czekamy?

• zielonych ścian – pnącza na ścianach w zimowy czas też są piękne – wyglądają jak płaskorzeźby (te które gubią liście na zimę) lub tworzą zielony kożuszek (np. bluszcz)
  • ogrodów deszczowych, niecek retencyjnych lub roślin łąkowych, które o tej porze roku bywają malownicze (szczególnie gdy pokryje je szadź), intrygujące oraz wspierają bioróżnorodność.

Rozwiązania oparte na przyrodzie i nazywane błękitno-zieloną infrastrukturą wspierają nas przez cały rok i są prostym oraz skutecznym narzędziem do łagodzenia i przystosowania się do skutków zmian klimatu, tj. ekstremalne zjawiska pogodowe np. powodzie, podtopienia, susze lub upały.

O tym jak wykorzystać takie rozwiązania w swoim najbliższym otoczeniu możecie dowiedzieć się z naszego poradnika Klimat na 5!.

W trosce o dobry klimat pamiętajcie też o ograniczaniu swojego śladu węglowego podczas ferii. O tym jak możecie to zrobić pisaliśmy niedawno tutaj.

****************

Projekt jest realizowany w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Dofinansowanie pochodzi ze środków @fundusze_norweskie_i_eog oraz budżetu państwa. @metropolia_gdansk_gdynia_sopot realizuje go we współpracy z partnerem merytorycznym @gdanskiewody oraz z partnerem zagranicznym International Development Norway.