YouTube z klimatem, czyli gdzie warto zajrzeć?

Na grafice chłopiec ogląda coś na laptopie plus napis: YouTube z klimatem, czyli gdzie warto zajrzeć?

Na YouTube można znaleźć sporo wiadomości i ciekawostek związanych ze zmianami klimatu. Jeżeli odwiedziliście już polecane przez nas konta na Instagramie, sprawdziliście nasze polecajki książkowe i filmowe – YouTube  może być kolejnym krokiem, dzięki któremu możecie rozwijać świadomość ekologiczną. Podpowiadamy gdzie warto zajrzeć.

 

Nauka. To lubię! Cykl krótkich filmów poświęcony temu jak działa klimat. Znajdziecie tu odpowiedzi na pytania – Czy klimat NA PEWNO się ogrzewa? Jak szybko wysycha nam Polska? Czy to człowiek zmienia klimat? I wiele innych zagadnień omówionych przez Tomasza Rożka dziennikarza naukowego, doktora fizyki i popularyzatora nauki.  

 

Kasia Gandor I UNFOLD  Kasia Gandor jest popularyzatorką wiedzy, biotechnolożką i vlogerką. Opowiada o wszystkim, co związane jest ze środowiskiem, technologią, zdrowiem, zrównoważonym rozwojem oraz punktami styku między nauką a społeczeństwem. Zajrzyjcie do nagraniaSusza, kranówka i betonoza, czyli wszystko o wodzie w Polsce” oraz “Czy zabraknie nam wody?”. 

Zobacz także:

https://www.youtube.com/watch?v=idOcJ48KfqA&t=420s

https://www.youtube.com/watch?v=_Ve2kXpXTNE

 

Wkraczamy na planetarną terra incognita | Piotr Skubała | TEDxKatowice – Piotr Subała – ekolog, etyk środowiskowy i działacz na rzecz ochrony przyrody tłumaczy jak człowiek wpływa na bioróżnorodność, zmiany klimatu i na czym polega przekroczenie tzw. granic planetarnych.

 

Nie zapomnijcie też zaglądać na YouTube projektu Klimat w szkołach metropolii. Znajdziecie tu materiały edukacyjne oraz bieżące informacje o realizacji projektu.

 

****************

Klimat w szkołach metropolii to największy projekt edukacyjny realizowany na terenie Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot do końca kwietnia 2024 r.  Celem projektu jest podniesienie świadomości uczniów, ich rodziców i mieszkańców metropolii  na temat łagodzenia zmian klimatu i przystosowania się do ich skutków.

Projekt jest realizowany w ramach programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu. Dofinansowanie pochodzi ze środków @fundusze_norweskie_i_eog oraz budżetu państwa. @metropolia_gdansk_gdynia_sopot realizuje go we współpracy z partnerem merytorycznym @gdanskiewody oraz z partnerem zagranicznym International Development Norway. 

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.
Skip to content